Ev Dekorasyonunda 2020 Renk Trendleri

Modada olduğu gibi ev dekorasyonunda da her yıl trend renkler belirlenir. Salonlar, oturma odaları, mutfaklar ve yatak odaları gibi evlerin farklı bölümlerinde bu trend renkler ve dekorasyon trendleri uygulanır. Bu yıl da belirlenen popüler renkler hem duvar boyalarında hem de mobilya seçiminde şıklıktan ödün vermek istemeyenler tarafından tercih edilir. Filli Boya renk kartelaları üzerinden 2020’nin trend renklerini inceleyebilir, bu renklere dekorasyonda yer vererek zamanın ruhunu evinize yansıtabilirsiniz.

 

Klasik Mavi

 

Hem sade hem de zarif bir renk olan mavi, 2020’nin renk trendleri arasında öne çıkar. Dinginliğin ve huzurun simgesi kabul edilen klasik mavi renk ev dekorasyonunda ve mobilya seçiminde önemli bir yere sahiptir. Huzurlu ve sade yaşam alanlarının yaratılmasını sağlayan mavi oturma odalarında, salonlarda ve yatak odalarında kullanılabilir.

 

2020’nin en trend rengi olan ve modern ve zarif bir görünüm yaratan klasik mavi duvarların yanı sıra mobilya seçiminde de değerlendirilir. Oturma grupları, dolaplar, masalar ve konsollar gibi mobilyalarda mavinin farklı tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu anlamda, özellikle salon dekorasyon önerilerinde mavi daha ön plana çıkar. Evlerde en fazla zaman geçirilen bölümlerden salon ve oturma odalarında  bulunan duvar ve mobilyalarda klasik mavi rengi tercih ederek huzurlu ve sakin bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Klasik Mavi

 

Mint Yeşili

 

Yumuşak ve pastel bir ton olan mint yeşili, dekorasyonda 2020’nin trend renkleri arasında bulunur. Rahatlatıcı etkisi ile bulunduğu ortama ferahlık katan mint yeşilini evlerin farklı bölümlerinde kullanmak mümkündür. Özellikle oturma odası boya renkleri arasında öne çıkan renk, doğayı temsil ettiği için de tercih edilir. Yeşil, aynı zamanda banyo dekorasyon önerilerinde de yer alır.

 

Oturma odalarının yanı sıra balkonlar ve teraslarda da doğanın olumlu etkisini hissetmek isteyenler duvarlarda mint yeşiline yer verebilir. Filli Boya renkleri arasında da bulunan mint yeşili duvarlar, yeşil bitkiler ve aynı tonlarda aksesuarlarla birlikte rahatlatıcı ve estetik bir görünüm yaratır.

Mint Yeşili

 

Alev Kırmızısı

 

Alev ya da ateş kırmızısı olarak bilinen ve çok canlı bir renk olan kırmızı da sezonun trend renklerinden biridir. Oda dekorasyon önerilerinde kendine yer bulan alev kırmızısı, bulunduğu odaya canlılık ve hareketlilik katar. Mutfaklarda daha çok kullanılan kırmızı yatak odası ve salon boya modelleri arasında da bulunur. Özellikle salon ve yatak odalarında sıcak ve enerjik bir atmosfer yaratmak isteyenler alev kırmızısı ve mor tonlarını birlikte kullanabilir. Mutfaklarda ise ister yalnızca duvarları, isterseniz de yalnızca dolapları alev kırmızısı renkte tercih ederek bu noktaları vurgulayabilirsiniz.

Alev Kırmızısı

 

Çubuk Tarçın

 

Sıcak bir atmosfer ve konforlu bir ortam yaratmak isteyenler 2020’nin trend renklerinden çubuk tarçını kullanabilir. Kahve ve bakır tonlarına yakın olan tarçın, içinde pembe tonlar barındırması ile daha sıcak bir görünüm oluşturur. Ev duvar dekorasyonu trendlerinden biri olan ve sıklıkla tercih edilen tarçını oturma odası ve salon duvarlarında kullanabilirsiniz. Ahşap mobilyalar ve kahvenin açık tonlarında perdeler, halılar ve aksesuarlar çubuk tarçın duvarlarla uyumludur.

Çubuk Tarçın

 

Mercan Pembe

 

2020 renk kataloğu içinde bulunan ve yılın trend renklerinden biri olan mercan pembe romantik bir atmosfer yaratmak isteyenlere hitap eder. Sezonun ev boya dekorasyonu önerilerinde yer alan mercan pembe duvar boyaları sıcak, sade ve yumuşak bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Oturma odalarında, yatak odalarında ve çocuk odalarında daha çok kullanılan mercan pembe, samimi ve sıcak alanlar oluşturur. Saten ya da tül perdeler gibi odalarda kullanılan eşya ve aksesuarları da pembe ve tonlarında tercih ederek uyumlu ve estetik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Mercan Pembe

Paylaş

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.