Kitap tutkunları için en yaratıcı kitaplık tasarımları

Bilenler bilir… Kitap okumak sadece bir eylem değil aynı zamanda bir tutkudur. Bu yüzden de kitap tutkunları için evin en keyifli yeri genelde kütüphane ve yaratıcı kitaplık köşeleri olur. Siz de gerçek bir kitap kurduysanız ve kitaplarınıza hak ettikleri özeni gösterme fikri sizi heyecanlandırıyorsa, ilham veren bu yaratıcı kitaplık tasarımlarına mutlaka göz atmalısınız:

Fütüristik duvar rafları

Ev dekorasyonunda modern çizgilerden şaşmam diyorsanız kitaplarınızı duvara monte edilen modern raflara yerleştirebilirsiniz. Bu tarz raflar seçerken alışılagelmiş duvar rafları yerine, fütüristik etkiler taşıyan asimetrik tasarımlı duvar kütüphane üniteleri tercih etmek kesinlikle fark yaratmanızı sağlayacaktır.

Romantik bir okuma köşesi

Pinterest’te ve Instagram’da görüp imrendiğimiz o muhteşem okuma köşelerinden birini yaratmak için ihtiyacınız olan şeyler ışık alan bir pencere ve iki yanında uzanan yeterli duvar alanı. Bu tarz bir alana, dilediğiniz tarzda kitaplık modelleri ve rahat bir puf yerleştirerek kendi rüya gibi okuma köşenizi kolayca oluşturabilirsiniz!

Geri dönüşüm kütüphanesi

İyi bir ev kütüphanesine sahip olmak için ille de pahalı kütüphane modellerine binlerce lira ödemek gerekmiyor! Bildiğimiz ahşap kasaları zımparalayıp cilalayarak görseldeki gibi bir kitaplık ünitesi yapmak yalnızca birkaç saatinizi alacaktır.

Kişiye özel kitaplık tasarımları

Özellikle kitap kurdu bir arkadaşa, eşe ya da aile ferdine sahipseniz bu tarz harf tasarımlı bir kitaplık modeli muhteşem bir hediye alternatifi olabilir! Bu tarz yaratıcı kitaplık tasarımlarını bazı mobilya mağazalarında bulabileceğiniz gibi bir marangoza da yaptırabilirsiniz.

Sanatsal tasarımlı kitaplık üniteleri

Kitaplık üniteleri genelde işlev öncelikli olarak tasarlansa da endüstriyel tasarımcılar bazen bu konudaki ezberleri fena halde bozuyorlar! Her yerde kolay kolay rastlayamayacağınız ağaç şeklinde bir yaratıcı kitaplık ile evinize bambaşka bir hava verebilirsiniz.

Paylaş

There are no comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.